Podstawy

Szansa na pozytywne zmiany

Głód informacji na temat odżywiania nieustannie zadziwia. W niemal każdym popularnym czasopiśmie znajduje się rubryka z radami na temat odżywiania, a programy telewizyjne i radiowe wciąż poruszają problemy zdrowia i odżywiania. Jesteś zewsząd zasypywany tymi informacjami, ale…

Czy na pewno wiesz jak się odżywiać?
Czy jesteś świadom tego, co powinieneś robić dla poprawy stanu swojego zdrowia?
 

Czy potrafisz odpowiedzieć sobie na poniższe pytania?

  1. Czy powinieneś kupować certyfikowaną żywność ekologiczną, aby uniknąć ryzyka związanego z działaniem pestycydów?
  2. Czy zanieczyszczenie przemysłowe i inne środki chemiczne wprowadzane do środowiska to podstawowa przyczyna nowotworów?
  3. A może Twoje zdrowie jest „z góry określone” przez geny, jakie odziedziczyłeś?
  4. Czy węglowodany tuczą?
  5. Które witaminy należy suplementować i czy w ogóle to robić?
  6. Czy kupować produkty wzbogacone w błonnik?
Przypuszczam, że nie jesteś pewien odpowiedzi na większość z tych pytań. Jeśli tak to zupełnie nie jesteś odosobniony. Mimo zalewu informacji i opinii niewiele osób naprawdę wie, co robić, aby poprawić zdrowie.

Na stronach Akademii Natury fachowo dostarczymy Ci praktycznej wiedzy, dzięki której lepiej zrozumiesz związek między odżywianiem i zdrowiem, a także dowiesz się, jak osiągnąć lepsze zdrowie, samopoczucie i witalność.

Czy wiesz, że wszystkie problemy mają swój początek w trzech rzeczach: śniadaniu, obiedzie i kolacji?

Właściwe odżywianie to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Wyniki badań wskazują, że ponad 80% wszystkich schorzeń bierze się z niewłaściwej diety. Mogłeś wcześniej nie przypuszczać, że istnieje tak ścisła współzależność między spożywanymi produktami spożywczymi, a problemami zdrowotnymi. Mogłeś również nie zastanawiać się, jakie produkty są naprawdę najlepsze. Jadłeś po prostu to, co wszyscy: to, co – jak Ci mówiono – było dobrą żywnością.

Wszyscy spożywamy to, co jest smaczne, wygodne lub co nauczyli nas jeść rodzice. Czas zmienić sposób myślenia na taki, który ułatwi właściwe zrozumienie i stosowanie zdrowego odżywiania.

Akademia Natury jest Twoją szansą na pozytywne zmiany w życiu. 

Jeśli tylko tego chcesz, już teraz możesz rozpocząć swoją drogę ku lepszemu zdrowiu i samopoczuciu.

1 komentarz

Pozostaw komentarz