Podstawy

Dla kogo odżywianie według Akademii?

Zdrowie człowieka to fundament, na którym opiera się całe jego szczęście i wszystkie umiejętności.
– Benjamin Disraeli

Odżywianie zgodne z Akademią Natury nie jest dietą w tradycyjnym sensie tego słowa. Jest ono oparte na zasadzie Pięciu Przemian i nie powstało w laboratorium dietetyka-teoretyka, lecz opiera się na liczącym tysiące lat bogactwie doświadczeń tradycyjnej medycyny chińskiej.

Jego zasady stosuje się z powodzeniem również w dzisiejszych Chinach  – w gospodarstwach domowych, restauracjach i klinikach. Mimo to w naszym zachodnim świecie jest ono nowoczesne czy wręcz przełomowe.

Odżywianie według Pięciu Przemian jest przełomowe:

  • dla wszystkich, którzy już wcześniej starali się odżywiać zdrowo i świadomie, lecz natrafili na ograniczenia różnych diet;
  • dla ludzi o zacięciu naukowym, którzy dotąd wierzyli, że witalność, wydajność i zdrowie można osiągnąć przez samo dostarczanie organizmowi poszczególnych substancji, takich jak składniki mineralne, witaminy itd.;
  • dla ludzi komunikatywnych i cieszących się życiem, którzy chcieliby wiedzieć, jak następnego dnia zrównoważyć zbyt obfite jedzenie na imieninach u cioci lub pyszny obiad w restauracji;
  • dla ludzi szalenie zajętych, nie poświęcając zbyt dużo czasu, mogą przyrządzać lub wybierać gotowe menu w oparciu o zasady Pięciu Przemian;
  • dla tych wszystkich, którzy poszukują nowego kompleksowego systemu odżywiania, nie chcąc przy tym od razu zrezygnować ze wszystkich dotychczasowych nawyków.

Przełomowe, gdyż nauka odżywiania w oparciu o teorię Pięciu Przemian na pierwszym miejscu stawia energetyczne działanie produktów spożywczych i pokazuje, w jaki sposób możemy stymulować naszą aktywność fizyczną i umysłową, uczucia i zdolność do nawiązywania kontaktów.

W chińskiej nauce o żywieniu nie istnieją sztywne zakazy.

Nasze nawyki  żywieniowe zmieniają się w miarę pogłębiania się naszej wiedzy. Logika systemu Pięciu Przemian sprawia, że wnikliwiej analizujemy własne przyzwyczajenia żywieniowe i życiowe będące źródłem naszych chorób. Otwiera też przed nami nowe drogi prowadzące do lepszego samopoczucia.

Literatura:„Odżywianie według Pięciu Przemian” – Barbara Temelie

1 komentarz

  • Jak dla kogo bzdury. Mariusz nie napisal, ze stracil 6 kg tluszczu , tylko ze jest o 6 kg lzejszy. Polecam czytanie ze zrozumieniem, poniewaz emocje najwyrazniej przycmily Twoja jasnosc umyslu . Sokow w kartonach nie polecam, lepiej w pare minut samemu zrobic sobie w domu. Jednak jak mniemam nie odczuwasz potrzeby posiadania wyciskarki.

Pozostaw komentarz