Całkowita odnowa organizmu

Oczyszczanie wątroby, woreczka żółciowego – najefektywniejsza metoda

Istnieją tysiące chorób, ale zdrowie jest tylko jedno.

L. Bernes

Krótka historia – jak zmądrzałam

Przez wiele lat nie zastanawiałam się co jem, ile i kiedy. Ta beztroska doprowadziła mnie do problemów najpierw z kamieniami w nerce, później wyhodowałam sobie kamyk w woreczku żółciowym. Zmieniłam całkowicie sposób odżywiania, mniej mięsa więcej warzyw i owoców. Kamieni w nerce się pozbyłam, ale kamień w woreczku siedział. Kamyk rósł powoli mimo stosowania różnych długotrwałych mikstur ziołowych. Może nie trafiłam na odpowiednie?

Przeczytałam wiele książek na ten temat i zabrałam się do oczyszczenia mojego ciała z tego paskudnego balastu. Oczywiście wiele osób straszyło mnie zaczopowaniem przewodów w czasie oczyszczania z kamieni, dlatego przygotowałam się do tego również psychicznie. W tej chwili jestem przed trzecim oczyszczaniem wątroby i woreczka żółciowego i można powiedzieć, że jestem fanką tego sposobu. Nie ma lepszego, skuteczniejszego pozbycia się kamieni znajdujących się w wątrobie i woreczku żółciowym.

Oczyszczenie wątroby to bardzo prosta, bezbolesna i bezoperacyjna metoda dająca ogromną poprawę w funkcjonowaniu całego organizmu. Polecam oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego każdemu jako podstawowy zabieg higieniczny. Chodzi o obudzenie w nas świadomości, że oczyszczanie robi się po to, aby utrzymywać nasze ciało stale w dobrej kondycji.

Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego

Swoją przygodę z oczyszczaniem wątroby i woreczka żółciowego rozpoczęłam od teorii. Książki, które mi w tym pomogły to:
„Oczyszczanie organizmu i prawidłowe odżywianie” – G.P Małachow
„Jak żyć długo i zdrowo” – Michał Tombak
„Kuracja życia metodą dr Clark” – Hulda Regehr Clark
„Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego” – Andreas Moritz

Wątroba to „laboratorium chemiczne”. od którego pracy zależy stan serca, układu krwionośnego, organów trawiennych, nerek, mózgu, układu limfatycznego i naszej psychiki. Prawie każdy człowiek cierpiący na przewlekłą chorobę, również m.in. alergię ma w wątrobie nadmierne ilości kamieni żółciowych. Kamienie te stale blokują przewody żółciowe, a to obciąża znacznie cały organizm.

U większości osób, które przyzwyczaiły się do spożywania mieszanych produktów węglowodanowo-białkowych, wątroba jest wypełniona kamieniami, korkami cholesterolu, bilirubiny, kawałkami grzybów, obumarłymi rozłożonymi ciałami pasożytów, nieorganicznymi solami mineralnymi, metalami ciężkimi oraz toksynami. 

Najlepszy okres na oczyszczanie wątroby

Najlepszym okresem na oczyszczanie wątroby jest WIOSNA. Najkorzystniej, główną czyli ostatnią część oczyszczania przeprowadzać w dni pomiędzy pełnią Księżyca a jego nowiem. Nie należy przeprowadzać głównej części oczyszczania wątroby w trakcie pełni. W tym dniu ciało ma skłonność do przechowywania większych ilości wody w mózgu i tkankach niż w inne dni.

Ile razy należy oczyszczać wątrobę?

Oczyszczanie wątroby najlepiej jest przeprowadzać w regularnych odstępach czasu raz na miesiąc w dni pomiędzy pełnią Księżyca a jego nowiem. Należy pamiętać, że gdy raz zacznie się oczyszczać wątrobę, powinno się kontynuować oczyszczanie dopóki przez dwa kolejne płukania nie wydali się żadnych kamieni. Niekiedy należy w tym celu przeprowadzić serię  8-12 zabiegów oczyszczających.

Pozostawienie wątroby do połowy wolnej od kamieni przez dłuższy okres czasu (trzy miesiące i dłużej) może spowodować większy dyskomfort niż nie czyszczenie jej wcale. Poza tym w przerwach pomiędzy kolejnymi płukaniami kamienie z głębi wątroby przemieszczają się do przodu do głównych kanałów żółciowych.

Gdy zostaną usunięte wszystkie kamienie z wątroby należy profilaktycznie raz, dwa razy na rok oczyszczać wątrobę. Najlepszym czasem na płukanie jest okres około 10 dni przed lub 10 dni po zmianie pór roku. Kiedy dochodzi do zmiany pory roku, organizm przechodzi również duże zmiany fizjologiczne i jest bardziej podatny na uwolnienie nagromadzonych substancji toksycznych oraz produktów ubocznych, co zresztą znajduje odzwierciedlenie w zwiększonej zachorowalności na przeziębienia i grypę.

Kamienie żółciowe to główna przyczyna chorób. Osłabiają one funkcjonowanie jednego z bardziej złożonych, aktywnych i decydujących organów, jakim jest wątroba.

Ważne

Zawsze oczyszczanie wątroby poprzedzamy oczyszczaniem jelita grubego, więcej informacji tutaj. Co 3-4 oczyszczania wątroby należy zrobić oczyszczanie nerek (opis metod wkrótce).

Cały sekret i efektywność oczyszczania wątroby polega na uprzednim przygotowaniu i „zmiękczeniu” organizmu. W kilka dni poprzedzających czyszczenie wątroby zalecane są rozgrzewające prysznice, kąpiele lub sauna. W trakcie czyszczenia należy rozluźnić się i być spokojnym.

Nigdy nie czyścimy wątroby jeśli cierpimy na ostrą chorobę – nawet jeśli to tylko zwykłe przeziębienie! Jeśli jednak chorujemy na coś przewlekłego, oczyszczenie wątroby może się okazać najlepszą rzeczą, jaką możemy dla siebie zrobić.

Już w przeddzień samego oczyszczania wątroby (dzień 5) nie zażywamy żadnych leków, witamin czy suplementów, chyba że są one absolutnie potrzebne.

Plan oczyszczania wątroby i pęcherzyka żółciowego:

 • przygotowanie wstępne – 5  dni i 6 dzień do godzin południowych diety lekkostrawnej i picia soku jabłkowego,
 • oczyszczanie właściwe – 6 dzień wieczór i 7 dzień.

Do wykonania oczyszczania wątroby potrzebne nam będzie:

 • 6 litrów soku jabłkowego przygotowanego samodzielnie lub 100% naturalnego pasteryzowanego,
 • sól gorzka „EPSOM” (siarczan magnezu) około 70 gram rozpuszczona w 0,7 l filtrowanej wody,
 • 175 ml soku z grejpfruta (najlepiej różowego) lub sok z cytryny połączony z pomarańczą – 3/4 szklanki,
 • 125 ml oliwy z oliwek, z pierwszego tłoczenia – 1/2 szklanki.

Wykonanie oczyszczania wątroby poprzedza 6 dniowa dieta

Każdego dnia, przez 6 kolejnych dni wypijamy po minimum jednym litrze soku. Kwas jabłkowy zmiękcza kamienie żółciowe i sprawia, że swobodnie i gładko przechodzą przez przewody żółciowe. Sok jabłkowy wykazuje silne działanie oczyszczające. Sok pijemy w ciągu dnia powoli, pomiędzy posiłkami (unikamy jego picia tuż przed i w czasie 2 godzin po posiłku, a także wieczorem). Po wypiciu soku płuczemy usta wodą z sodą oczyszczoną.

W trakcie tych 6 dni, należy wyeliminować z diety produkty pochodzenia zwierzęcego i ciężkostrawne takie jak (mięso, nabiał, groch, fasola, produkty smażone i pieczone) oraz przejadanie się. Najbardziej wskazaną dietą jest jadłospis zawierający produkty roślinne i kasze. Wszystkie produkty lub napoje powinny być ciepłe lub przynajmniej w temperaturze pokojowej. Podczas oczyszczania wątroby należy być spokojnym i rozluźnionym (wątroba nie lubi stresu).

W 6 dniu przygotowania następuje część właściwa

 • Śniadanie – należy zacząć od soku jabłkowego, po ½ godzinie zjeść lekkie śniadanie. Tego dnia zakazane są definitywnie (mięso, nabiał, potrawy smażone i zimne, oleje i masła, cukier i słodziki, produkty zimne). Śniadanie powinno być beztłuszczowe. Poleca się natomiast sycące płatki owsiane, kasze z owocami itp.
 • Obiad – również lekki (należy zjeść do godziny 13:30) – na przykład gotowane na parze lub wodzie warzywa, owoce (jabłka),  warzywa na parze z ryżem, najlepiej basmati itp.
 • Po godzinie 14:00 nie wolno nam niczego jeść, można jedynie pić wodę. Możemy pić wodę kiedykolwiek jesteśmy spragnieni, za wyjątkiem 20 min przed i po wypiciu soli gorzkiej i do dwóch godzin po i godziny przed zażyciem mikstury oliwy i soku.
 • Godzina 18:00 – wypijamy pierwszą szklankę (ok. 0,2 l) roztworu soli gorzkiej. Można popić ją kilkoma łykami wody, by zneutralizować gorzki smak.
 • Godzina 20:00 – wypijamy drugą szklankę roztworu soli gorzkiej. Rozścielamy łóżko, ubieramy piżamę, załatwiamy toaletę.
 • Godzina 21:00 – jeśli do tej godziny nie wypróżniliśmy się w ciągu ostatnich 24 godzin to powinniśmy zastosować lewatywę wodną.
 • Godzina  21:45 – Przygotowujemy 125 ml oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, oraz 200 ml soku z grejpfruta lub soku z cytryny połączony z pomarańczą, oddzielamy mętne strzępki grapefruita od soku (możemy użyć do tego sitka). Sok z oliwą mieszamy w zamkniętym słoju, intensywnie potrząsając. Teraz, jeśli potrzebujemy idziemy do ubikacji.  Możemy spóźnić się z wypiciem przygotowanej oliwy z  grejpfrutem do 10 minut. Pamiętajmy o przygotowaniu w łóżku gorącego termofora, którym niedługo będziemy ogrzewali wątrobę!
 • Godzina 22:00 – Stajemy  przy łóżku (nie siadamy) i wypijamy mieszankę. Jeśli to możliwe, robimy to jednym haustem. Niektórzy wolą pić miksturę przez dużą słomkę. Najlepiej przy obu sposobach sprawdza się zamykanie nozdrzy. Wypijamy wszystko na stojąco w ciągu max 5 minut (15 minut w przypadku osób w bardzo podeszłym wieku lub bardzo osłabionych). Gdy jest to konieczne między łykami możemy spożyć odrobinę miodu.
 • Natychmiast po wypiciu mikstury kładziemy się do łóżka na plecach z głową ułożoną wysoko na poduszce. W łóżku od razu kładziemy na swojej wątrobie gorący termofor. Należy leżeć tak w całkowitym spokoju przez co najmniej 20 min. W tym czasie możesz poczuć coś jakby sznur kamieni wędrujących wzdłuż jelit. Nie będziesz odczuwał bólu, ponieważ sól Epsom otwiera zastawkę kanału żółciowego, a oliwa powoduje że kamienie łatwo prześlizgują się w stronę „wyjścia”. Po 20 min. bezruchu zaśnij jak najszybciej już w dowolnej pozycji wciąż ogrzewając wątrobę.

Następny – 7 dzień oczyszczania

 • Godzina 6:00 – 6:30 rano – wypijamy trzecią szklankę roztworu soli gorzkiej. Nie pij roztworu soli gorzkiej przed 6:00 rano. Po wypiciu możesz się jeszcze położyć, ale ruch jest dozwolony.
 • Godzina 8:00 – 8:30 – wypijamy czwartą (ostatnią) szklankę roztworu soli gorzkiej. Można się położyć.
 • Godzina 10:00 – 10:30 – można wypić świeżo wyciśnięty sok owocowy. Po pół godzinie możemy zjeść mały owoc. Godzinę później możemy zacząć jeść rzeczy lekkostrawne. Do wieczora i w trakcie następnych 2-3 dni należy kontynuować jedzenie lekkich posiłków.

Siódmego dnia oczyszczania wątroby, rano i po południu będziemy bardzo często korzystali z toalety. W tym, co z nas wyjdzie będą się najprawdopodobniej znajdowały kamienie żółciowe różnej wielkości od maleńkich poprzez wielkości groszku, aż do kilku centymetrów, w kolorach zielony/żółty/brązowy. Najmłodsze przybierają jasny kolor, starsze – ciemniejszy. Kamienie jasnobrązowe i białe są to kamienie uwapnione, które wcześniej znajdowały się w woreczku żółciowym. Niekiedy znajduje się w ubikacji drobnica, koreczki, tzw. sieczka, to kamienie, które przybrały kształt przewodów żółciowych. Wszystkie kamienie, dzięki działaniu soku jabłkowego, są miękkie. Jeśli chcemy zobaczyć ile „skarbów” z nas wyszło, użyjmy sitka 🙂

W drugim lub trzecim dniu po oczyszczeniu wątroby zalecane jest zrobienie lewatywy. Służy to oczyszczeniu wszystkich ewentualnie pozostałych w jelitach kamieni! Należy je wydalić, bo mogą one powodować podrażnienia, bóle głowy, dolegliwości brzuszne itd.

W trakcie czyszczenia można poczuć jak wątroba wibruje i „oddycha” zwłaszcza w czasie pierwszych czyszczeń i jest to zupełnie normalne. Po całkowitym oczyszczeniu wątroby odczuwa się niezwykłą lekkość i odrodzenie całego organizmu, poznajemy co to jest prawdziwe zdrowie.

Zobacz co siedziało latami w mojej wątrobie i woreczku żółciowym!

kamienie wątrobowe

kamienie wątrobowe1

kamienie wątrobowe2

IMAG0755

Usuń również swoje kamienie i ciesz się zdrowiem!

170 komentarzy

  • Witam,
   Artykuł o oczyszczaniu nerek jest w trakcie pisania. Podam jak tylko znajdzie się na stronie. 🙂

   • Witam, przepraszam, ale nie ma mojego artykułu na temat oczyszczania nerek. Zycie przyniosło mi takie zmiany, że w tej chwili nie jestem w stanie nic napisać. Odeszła mi najbliższa osoba i jeszcze jestem w trakcie dochodzenia do równowagi i całkowitej zmiany swojego życia.

  • Witam, kamienie nerkowe powstają m. in. z powodu minerałów, ktore pijemy w butelkowanej niby zdrowej wodzie. Zainwestuj w dobry filtr i pij czystą wodę, a kamienie powinny się po czasie skruszac… Pozdrawiam.

  • Tez mam duży kamień 16mm i pytanie takie jak Lucyny, czy taki duzy kamień przeciśnie się przez przewody?

   • Nie wolno stosować tej metody jak się ma kamienie żółciowe w woreczku!!!
    Tą metodą usuwa się ZŁOGI z wątroby (nazywane przez autorkę „kamieniami”.
    Jeśli ktoś ma patologiczne kamienie w woreczku większych rozmiarów, można sobie zrobić krzywdę!

  • Witajcie, po ciazy okazało sie ze mam mnóstwo drobnych kamieni. Jak tylko zjem cos niedozwolonego od razu atak. Ostatnio trwający po kilka godzin. Jedyny ratunek to termofor i no-spa. Dziecko ma 4 miesiące i karmie piersią. Większość osób radzi zrobic oczyszczanie po skończeniu karmienia, ale ja chce jeszcze karmić pare miesięcy. Boje sie ze do tego czasu nie wytrzymam. Wszyscy każą mi iść na operacje bo mecze sie strasznie. Chce przeprowadzić oczyszczanie tylko bardzo sie boje. Z jednej strony o dziecko a z drugiej ze nie zniosę tego tak łatwo jak większość osób pisze. Myslice ze jak 6 dnia oczyszczania odstawię dziecko od piersi i wrócę po dwóch to ta sol jej nie zaszkodzi? Jakie jest Wasze zdanie? Mam 30 lat

   • Moniko lat 30
    miałam ten sam problem. Atak woreczka złapał mnie 10 dni po cesarskim cięciu. Na szczęście nie zgodziłam sie na operacje. Chciałam dalej karmić dziecko piersią wiec zaczęłam szukać informacji które mogłyby mi pomoc tym bardziej ze Zjedzenie czegos niedozwolonego powodowało atak kolki. Oczyszczanie zrobiłam juz 4 razy i dalej karmie piersią. Jest to ogromne wyzwanie bo wiadomo jak to jest z małym dzieckiem. Coś mi tam schodzi. Oczywiście rodzina nie jest przekonana ze to kamienie i wszyscy każą mi iść ma operacje. Ja jednak głęboko wierze ze pozbędę sie ich w ten sposób i uniknę operacji. Bardziej martwi mnie to czy kamienie które przechodzą przez jelita a niektóre tam sa dłużej nie uwalniają toksynę a te pózniej nie sa w mleku ??! Ja robie tak ze w dzień oczyszczania tj. piatek do po 18 juz nie karmie i tak do następnego dnia czyli do soboty. Dziecko je mleko na noc a pózniej koło 1 w nocy daje pierś i jest ok. Mam nadzieje ze uda mi sie poZbyc tego błotka z woreczka.

   • Nie zaszkodzi bo ta sól to chlorek magnezu, choć i tak będziesz osłabiona i co chwilę zajęta posiedzieniem w WC więc karmić się raczej nie da przez wieczór pierwszego dnia i do popołudnia drugiego dnia

   • Dziecko mozma karmic przed kilka dni az do unormowania sie sytuacji mlekiem sztucznym a mleko naturalne z piersi odciagac i wyrzucac. Chodzi moim zdaniem tylko o kilka dni w czasie postu. Nie trzeba sie bac to jest prawie bez komplikacji i bezbolesne, choc post nie jest latwy. Z tych wypadajacych kamieni nie wychodzi zadne zagrozenie, bo musza byc od razu wydalone z jelit. Jestem po moim pierwszym oczyszczaniu i tylko post przed oczyszczaniem wątroby nie byl tak łatwy a poczulam ulge i polepszenie po oczyszczaniu. Ja oczyszcilam wątrobę wedlug poleceń z książki Andreas Moritza [Link deleted]oraz Therapeutic Mama [Link deleted]czyli kanalu na youtube. To jest Super Easy!! Nawiekszy kamien ma dlugosc 2,5cm i szerokosc 1,3cm i bylo mnóstwo innych i takze malych, wszystkie byly dosc twarde jak kamien! Będę teraz robić oczyszczanie wątroby regularnie co miesiac 10, 20 razy nawet do 30 razy!! na nowy księżyc 🎑 czyli nów [Link deleted]tak samo jak w tym miesiacu, aż żadne kamienie nie będą się juz więcej wydostawac z wątroby.

   • witam, jeżeli zajrzy Pani na tą stronę, proszę o informację, czy zrobiła Pani oczyszczanie podczas karmienia. Ja również się strasznie męczę, mam liczne drobne kamienie, ogromne problemy z trawieniem z tego powodu, prawie nic nie mogę jeść i najchętniej bym już to oczyszczanie zrobiła, ale nadal karmię córkę.

 • Mój tata – 79 lat, oczyszczał wątrobę w ten sposób dwa razy. Zawziął się i dotrwał do końca.
  Czy mu pomogło – prawdopodobnie tak bo jest w miarę zdrowy i jak na swój wiek wygląda bardzo dobrze.

 • Czy można oczyszczać wątrobę nie mając już woreczka żółciowego? Czasu się cofnąć nie da. Będę wdzięczna za odpowiedź

 • Dzień dobry.
  W poradnikach dotyczących diety lekkostrawnej, nie obciążającej układu trawiennego można znaleźć informacje, że należy przede wszystkim jeść mniej, za to częściej. Zakładam, że dieta przygotowawcza (6dni przed oczyszczaniem) nie powinna obciążać wątroby i są to korzystne zalecenia. Jak zatem pogodzić częstsze posiłki (załóżmy że jest to 5 posiłków dziennie co ok. 3 godziny) z poradą z artykułu, cytuję: „Sok pijemy w ciągu dnia powoli, pomiędzy posiłkami (unikamy jego picia tuż przed i w czasie 2 godzin po posiłku, a także wieczorem)”?

  Przykład: pomiędzy dwoma posiłkami o 7:30 (koniec posiłku ok. 7:45) i o 10:30 mamy 3 godziny przerwy, zgodnie ww. cytatem na wypicie ok. szklanki soku pozostaje czas pomiędzy 9:45 (dwie godziny po zakończeniu pierwszego posiłku) a 10:15 (piętnaście minut przed drugim posiłkiem).

  Czy pół godziny na wypicie szklanki soku (powtórzone 5 razy dziennie) to jest poprawne podejście? Jeśli nie, jak powinno się poprawnie rozłożyć czas posiłków dietę pod kątem czyszczenia wątroby?

  Pozdrawiam

  • -> Andrzej. W poradnikach z tzw. zdrowymi dietami często wypisywane są głupoty. Częste jedzenie jest dużym błędem, ponieważ organizm bez przerwy zajęty jest trawieniem. Maksimum 3 posiłki dziennie i ta pozorna sprzeczność zostanie rozwiązana.

 • Czy ktoś przy oczyszczaniu wątroby zwracał uwagę na fazy księżyca?Mam jutro oczyszczać i nie wiem co mam robic. Proszę o odpowiedź.

 • Czy sa jakies konretne metody czy badania ktore jednoznacznie potrafia stwierdzic czy ma sie kamienie zolciowe i nalezy przeprowadzic proces oczyszczania watroby?

 • Matko kochana jak sie boje tych kamyczkow. Mam dwa jeden 18mm a drugi 15mm . Trafilam do szpitala bo tarzalam sie z bolu :'(.chirurg oczywiscie ciac! A ja na to ,ze nie! Zrobil takie oczy jak 5zl.
  Narazie jestem na diecie woda ,ryz bo boje sie cokolwiek zjesc ze znowu zacznie bolec :'( ale gdy sie pozbieram ii uzbroje w mocne przeciwbolowe to sprobuje . Boje sie tylko ,ze sie nie zmiekcza i zatk sobie wyjscie toz z woreczka :'(
  Naprawde nie moge uwierzyc ,ze takie KAMIENIE przechodza przez tak cieniutkie kanaliki ?????? Jak to jest mozliwe ??? Jakiej wielkosci sa te kanaliki ito czy one sa tak elastyczne ,ze pozwola przecisnac sie kamykom?

  • Te „cieniutkie kanaliki” po rozluźnieniu (sól Epsom) wg Moritza potrafią się rozszerzyć się do 20 mm! Czyli Twoje przejdą 🙂

  • Ana , nic sie nie bój, przestrzegaj procedury i bedzie dobrze, a jak jeszcze sie bóle powtórzą to zawsze pij 2 łyzeczki epsom ( wszystkie babcie tak dawniej robiły, ja to znam od mojej i rzadko przechodziły operację,) mnie zawsze przechodzi, nigdy nie wzywałam pogotowia, jestem popierwszym oczyszczaniu, to co wyszło to przeszło ludzkie pojecie, a na USG był tylko jeden.

   • Cześć Eliza Mam nadzieję że to przeczytasz nie mieszkam w Polsce .Zaraz właśnie idę poszukać tej soli Epsom też mam kamienie w woreczku żółciowym bardzo się boję zrobić operację nie chcę zrobić operacji ale doszłam do wniosku że w lipcu już pójdę zrobić na pewno bo od września znowu będzie Covit albo coś innego powiedz mi proszę dokładnie jaką terapię robiłaś i jak to było i Ile trwało?

  • Najwazniejsze je dobrze zmiękczyć sokiem jablkowym , min 2 l dziennie swiezo wyciskany z nieslodkich jablek. Nastepnie w dniu oczyszczania sobota i niedziela grzanie poduszka el z przodu i druga plecy po prawej termofor 2 litry . Oleju wypić nieco więcej. Kaały sie wtedy mocno rozszerzają. Musza wyjść! Powodzenia! Dzielna jestes! Brawo

  • Zdaje się, kamienie zmiękczane są pod wpływem spożywanego soku jabłkowego lub nawet octu jabłkowego. chodzi o kwas jabłkowy. Zanim zdecydujesz się to chociaż picie tego regularne, niech miękną, a jak zjesz żółtko za jajka na miękko, to i trochę się ruszy z żółcią, a gdzie jest przepływ tam jest oczyszczenie, a przynajmniej nie będzie zwiększenia stężenia minerałów w woreczku. Jak w szkolnym eksperymencie z wyhodowaniem kryształów soli kuchennej…

 • Mam wątpliwość, czy opisana tu procedura byłaby w moim przypadku bezpieczna. Mam dwa kamienie w pęcherzyku żółciowym. Według ostatniego pomiaru jeden ma 18 mm, drugi 16. Na podstawie ich obrazu na USG lekarze twierdzą, że to są kamienie zwapnione, twarde, „nie do skruszenia nawet wiertarką” (cytat z lekarza, który od kilku lat robi mi kontrolne USG jamy brzusznej). Boję się, że w trakcie oczyszczania utkną mi w przewodzie żółciowym. Czy tak duże kamienie, prawie dwucentymetrowe i twarde przejdą przez przewód żółciowy? W artykule jest powiedziane, że sok z jabłek (kwas jabłkowy) zmiękcza kamienie żółciowe, ale czy wszystkie? Zwapnione również?

  • Lucyna, Najwazniejsze je dobrze zmiękczyć sokiem jablkowym , min 2 l dziennie swiezo wyciskany z nieslodkich jablek. Nastepnie w dniu oczyszczania sobota i niedziela grzanie poduszka el z przodu i druga plecy po prawej termofor 2 litry . Oleju wypić nieco więcej. Kanały sie wtedy mocno rozszerzają. Musza wyjść! Powodzenia! Dzielna jestes! Brawo

  • Wypijaj zdrowy sok jabłkowy BIO, ale nie świeży 800ml. z 200 ml. kwaśnego octu jabłkowego BIO dzieląc na 4 porcje. Pijesz przez 5 dni, w 6 dniu wypijasz całość na czczo rano i max. do 12.00 zjadasz coś lekkiego, np. warzywa na parze. Przez tych 6 dni pijesz 10 g oliwy z oliwek zwiększając każdego dnia o kolejne 10 g.( 1 łyżka), pukasz dłonią po wątrobie, skaczesz np. na skakance, trampolinie, ćwiczysz brzuszki, ogrzewasz najlepiej lampą na podczerwień, a w nocy termoforem. 7 dnia rano po wypiciu trzeciej porcji soli Epsom nie kładziesz się, zostajesz w pozycji pionowej, możesz siedzieć, ale najlepiej sobie poskakać, popukać wątrobę, fajnie kamyczki się przesuwają. Ze mnie tego dnia wyszło tysiące. Jeśli jednak nie jesteś przekonana do lewatyw, nigdy nie rób oczyszczania wątroby, to jest NIEZBĘDNY element. Robimy je przed, w trakcie i na 7 i 8 dzień, a nawet później, zależnie od samopoczucia. Nie możemy doprowadzić by toksyny wróciły z powrotem do organizmu. Gdy tyko zaboli głowa, od razu lewatywa. Kamienie uwalniają się jeszcze przez kilka dni, więc warto uważać na siebie i pić raz dziennie glinkę bentonitową, pic dużo zdrowej wody, nie PET!, jeść lekkostrawnie, pić herbatki żółciopędne, ogrzewać wątrobę, brać lodowate prysznice, odpoczywać, opalać się, bo w przeciwnym razie dopiero PO oczyszczaniu rozpocznie się problem z samopoczuciem. Powodzenia!

 • Mam kamyk o wielkości 4mm czy ta kuracja pomoże ? Lekarz namawia na usunięcie i że już nic na to nie pomorze a będzie coraz gorzej. Proszę o odpowiedz.

  • Ana, nic się nie bój, po prostu zrób kurację. Sama zobaczysz, że wyjdzie z Ciebie nie tylko ten jeden kamyk. Zdrowia życzę!:)
   A ja mam pytanie – czy zamiast soku z jabłek można pić rozcieńczony wodą ocet jabłkowy?

   • Nie, ale pijesz 800 ml. soku jabłkowego z 200 ml. octu jabłkowego, to daje nam 1 litr na dzień. Wszystko ma być BIO

   • Andreas Moritz w książce pisze że ocet jabłkowy może być alternatywą dla soku jabłkowego. 1-2 łyżki stołowe w szklance wody 4 razy dziennie.

 • Ja właśnie skończyłam oczyszczanie wątroby. To nie jest nic strasznego. Bałam się jedynie smaku oliwy połączonej z sokiem z grejpfruta, ale naprawdę było ok. Zresztą pije się to tylko raz. Ciekawa byłam kiedy te kamyki wyjdą? W piątek zaczęłam o 18 pierwszą szklanką soku i skończyłam w sobotę o 10 ostatnia szkl.soli. cała sobota biegunki, z domu lepiej nie wychodzić, w niedzielę podobnie, choć już jadłam normalnie. Kamyki wyszły w poniedziałek rano. Byłam zdziwiona, bo wyglądały jak kukurydza:) czuję się super lekko. Po prostu dbajmy o siebie, niewiele to kosztuje:)

 • EM , artykuł jest świetny, ale jedna nieścisłość – oliwa nie powoduje poślizgu dla kamieni , tylko wyrzut nagromadzonej podczas chudej diety żółci, co ułatwia wypływ kamieni z pęcherzyka.
  i prośba , czy potrafisz wytłumaczyć mechanizm zmiękczania kamieni przez sok jabłkowy, bo tego nie pojmuję?

  • nie piłam soku a kamienie wyszły miekkie. Tombak twierdzi że ogrzewanie wątroby termoforem zmiękcza kamienie. jeden kamień miał równo 2 cm długości. to moje drugie oczyszczanie

 • Mam pytanie – mam bardzo dużo drobnych złogów w pęcherzyku, który ostatnio cały czas daje o sobie znać. Przygotowuje się do oczyszczania ale boję się (nastraszyl mnie lekarz) że te złogi są gorsze niż kamienie i że mogą zatkac kanaliki przy stosowaniu różnych metod ich usunięcia więc tylko operacja wchodzi w grę. Bardzo chce tego uniknąć. Czy ktoś może mi powiedzieć czy jest duże ryzyko przy tego typu oczyszczaniu ?

  • Nie sluchaj lekarza tylko czysc watrobe, lekarze potrafia tylko straszyc, a procedura jest banalnie prosta, bezbolesna a na drugi dzien az trudno uwierzyc ze tyle moglo wyjsc z watroby. Pozdrawiam.

  • Lekarze w Polsce biorą pieniążki za każdą operacje w Chinach niezależnie od tego ile zrobi operacji dostaje tyle samo wypłaty. W Chinach sie często stosuje mieszanki ziół które rozpuszczaja kamienie. Także w Polsce ciachają ile chcą to i tak nie ich woreczek. Zastosuj oczyszczanie popytaj sie większej liczby lekarzy poczytaj i działaj. Ja miałem kamien to tylko przychodził i pytał sie czy dobrze sie czuje i tak cały czas zamiast go rozpuscic jakoś.

 • Ja tylko przypominam ze wątroba ma 6 poziomów I tyle razy powinno sie ją czyscic AZ kamienie sie wysypią! Ja własnie dzisiaj zkonczylam pierwszy zabieg w tym roku. Mam 1 duży kamien w woreczku. Nikt nie powinien sie bać wielkosci kamieni -Epsom salt otwiera wszystkie zawory! W tamtym roku przy 3 czyszczeniu wyszło ze mnie 23 kule wielkosci orzecha włoskiego piachu z klejonego z „woskiem „. Mi też chcą wyciąć woreczek a JA sie nie dam. Powodzenia

 • Mam mieszane uczucia -robiłam czyszczenia już 3 razy.Przed i po pierwszym razie mimo,że kamieni wyszło najwięcej lekkich jak styropian ( a mam ich w woreczku tylko trzy),to obraz usg był taki sam.Pokazałam kilka panu dr od USG ,a on powiedział,ze to tylko ścięta oliwa ,a nie żadne kamienie.Po drugim i trzecim czyszczeniu nie poszłam na usg .Na razie nic mnie nie boli.Kto tu ma rację-nie wiem.

   • Niestety youtuber Patryk wypowiada się w temacie którego nie rozumie. Dołącza się do chóru lobby medycznego (bo sam do niego pośrednio należy). Moja rada – niech sam spróbuje, a zobaczy cuda w które nie wierzy. Podczas moich dotychczasowych 8 płukań zeszło grubo ponad tysiąc różnej wielkości „kamyków”, a mój „rekord” to obiekt o długości 25 mm, ciemnozielony o konsystencji twardej plasteliny. Takie coś nie powstaje z oliwy. Pan doktor także powinien się douczyć. Niestety z woreczka kamienie (te zwapnione, widoczne na USG) trudniej usunąć.

   • Jestem zdania, że lekarze to przeteoretyzowani ludzie, którzy mają mało wspólnego z „normalną” rzeczywistością. Wolą wmawiać ciemnemu ludowi, że naturalne metody są do kitu i wyłożą jakąś skomplikowaną teorię rodem z książki. Niestety są mało praktyczni: jeżeli chcesz wykopać dziurę w ziemi, to nie musisz się uczyć o geologicznych warstwach, które po drodze występują ani o budowie koparki. Wystarczy pomyśleć chwilę, wziąć łopatę do ręki i do roboty. Ale nie, lepiej jest przecież wmówić ciemnemu ludowi, że jest inaczej. Tak samo z resztą działają kościoły i politycy. Zalecam wszystkim z całego serca myślenie za siebie. Dziś jestem po pierwszym płukaniu i to, co ze mnie wyszło już mnie przekonuje co do słuszności takiego myślenia i działania. Mój największy okaz to zielony kamyk na oko coś koło 1,2 cm. 95% z tego, co wyszło stanowiły zielone kamienie, a jakieś 5% to żółte/piaskowe. Mam 28 lat i cieszę się, że zawczasu mogę zadbać o swoje zdrowie. Już nie mogę się doczekać wyników kolejnego płukania za jakiś czas. Pozdrawiam.

  • jestem przed tym samym dylematem. Tak wiele jest porad. Mało kto wraca do tematu za jakiś czas. Pytanie brzmi czy po oczyszczaniu przez dłuższy czas usg potwierdziło czystość na woreczku? Przez jak długi czas?

 • bardzo proszę o pomoc, czytałam i słyszałam wiele superpozytwynych opinii na temat oczyszczania, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji (u lekarzy także), czy mogę robić oczyszczanie, mając w wątrobie naczyniaka ok. 5 x 5 x 5 cm (jakaś 1/4-1/3 wątroby), nie odczuwam żadnego dyskomfortu w związku z nim, nie rośnie od paru lat; „zły cholesterol” mam na poziomie ok. 240-250 (mam 40 lat), mam hashimoto, jesli ma to jakieś znaczenie, a tak poza tym od 2 lat odżywiam się świadomie i stosuję posty wodne i dr Dąbrowskiej, bardzo proszę o odpowiedź, upatruję wielką nadzieję w tej metodzie oczyszczania

 • Czym można zastąpić jabłka w tej metodzie? Ja jabłek nie mogę przyjmować w formie surowej, ani w świeżych sokach, więc może jest jakaś alternatywa?
  Pozdrawiam

   • … no i jeszcze spożywczy kwas jabłkowy w ilości 3 do 4 gramów na litr. Można go kupić na allegro.

  • Nie używamy soku świeżego z jabłek, ani pasteryzowanych. Podgrzej sok, ale nie może się zagotować. Ja dodaję na 800 ml. soku 200 ml. octu jabłkowego BIO – musi być kwaśny!
   To naprawdę działa i nie ma problemów jelitowych.

  • Na mnie dziala sok z kapusty kiszonej albo ogorkow kiszonych..
   Przy okazji uzupelniamy wyplukane laktobakterie, ktore wraz z biegunka uciekaja. Polecam Sol himalajska po kuracji, dodawac szczypte na szklanke wody albo nagotowac zupy solac ta sola(uzupelnimy elekttoliy)

   • zastapic mozna sokiem zurawinowym a nie wisniowym, i jezeli tak to trzeba dluzej go pic ( cranberry juice)

 • Witam,wlasnie jestem w trakcie oczyszczania,jeszcze jedna porcja epsom.Mialam Moment kryzysowy w nocy o 1,oblal mnie zimny pot i odbinalo mi sie kwasem i oliwa,bylo mi niedobrze.Biegunki zaczely sie juz po 20.Nie wytrzymalam od 22do 6rano w lozku,bylam dwa razy na toalecie.Nie zauwazylam zadnych kamieni.Czy tak tez moze byc?

  • Które to było płukanie?
   Opróżniłaś jelita w piątek i sobotę przed oliwą?
   Ile ważysz (może było za dużo epsom?
   Nie zjadłaś za dużo w sobotę?
   Jak dalej było, po ostatniej szklance?

   • To bylo pierwsze plukanie.Nie nie przejadlam sie,malo tego-nie dojadalam.Moze diabel tkwi w szczegolach -nie zrobilam lewatywy.Chce tylko powiedziec ze oczyszczanie jelit siemieniem przeprowadzilam.Waze duzo Bo przy wzroscie170cm 72kg(teraz po tygodniu od oczyszczania 69.5 kg) .Najgorzej czulam sie po oleju z grejpfrutem-typowo zatruciowe objawy(odbijanie zimny pot zle widzenie -jakby mroczki BALAM SIE NIESAMOWICIE! Po 3 szklance soli byl juz nie tak zle a po ostatniej bylam na toalecie ze 3razy ale leciala SAMA H2O,lekko cytrynowego zabarwienia.O 10 zjadlam banana I lpatki owsiane na wodzie z sola,ok.12godz zupe z marchewka selerem kasza jaglana I pietruszka zielina-czulam sie dobrze.Teraz czuje sie swietnie.Moze logos zdziwic,ze pisze tak doslownie ale takiego opisu mi brakiwalo przed przygotowywaniem sie,byc moze ten ogromny strach,ktory mi towarzyszyl w trakcie oczyszczania byl spowodowany Ta niepewnoscia CZY TAK TO POWINNO PRZEBIEGAC ,CZY INNI TEZ TAK SIE CZULI?tego nigdzie I w zadnym komentarzu nie ma!Wiem dzisiaj ,ze spröbuje to jeszcze powtörzyc.

   • Z Twojego opisu widać, że w zasadzie procedura prawidłowa i efekty też, oprócz braku kamyków. U mnie po pierwszym czyszczeniu w WC były pojedyncze jasnozielone, zgodnie z opisem Moritza, najmłodsze kamyki. Wysyp twardszych, ciemnozielononiebieskich nastąpił w kolejnych płukaniach.
    Ja, przy wadze 85kg, używam 80g epsom, 140ml oliwy, 140ml grejpfruta i 40ml cytryny. Żadnych efektów nie odczuwam, czasem rano odbijanie. Może jesteś uczulona na oliwę (grejpfrut???).

  • Dwa problemy; po pierwsze bez lewatyw nigdy tego nie rób!, po drugie ; strach, nie możesz się bać! Ja za pierwszym razem wychodząc z pod natrysku jeszcze przed wypiciem oleju ze strachu straciłam przytomność. Kamieni nie było, tylko coś jak cholesterol na powierzchni wody, śluz, błanka, 3 żółte czopy . Za drugim razem opracowałam metodę oczyszczania wątroby, nabrałam odwagi i miałam wsparcie szefirka z YouTube, wyszło tysiące kamieni i toksyn. Lewatywy to podstawa! przez kilka dni.

  • Witaj. Przy takich problemach trzeba zadbać o oczyszczenie jelit, muszą być drożne. W zasadzie siarczan magnezu powinien zrobić „swoje”, jednak poprzedniego dnia, w piątek, powinnaś zrobić lewatywę (ok. 1,5 l wody lekko zakwaszonej sokiem z cytryny) i powtórnie w sobotę przed wypiciem oliwy. To powinno wystarczyć.

  • Nie, najpierw musisz przeprowadzić oczyszczanie z pasożytów i jelit.
   Wejdź na www. medycynaludowa.com/pl/metodyka/podstawy oczyszczania

 • To wcale nie muszą być kamienie żółciowe. Siarczan magnezu reaguje z tłuszczem tworząc nierozpuszczalne mydło, które wygląda podobnie jak kamienie.

 • Witam. Mam daw pytania. 1.Biore dwufazowa antykonceje, wiec nie mam przerwy w tabletkach. Jak to pogodzic z oczyszczaniem? 2. Mam problem z nawodnieniem organizmu. Pomimo, ze pije wlasciwie, to mam wrazenie, ze wody tylko przelatuje. Obawiam sie, ze moge nie nawodnic sie odpowiednio przed oczyszczaniem. Jakies wskazowki, prosze?

  • Pij wodę ze szczyptą dobrej soli kłodawskiej i po problemie. Szukaj na YouTube Jerzego Ziębę mówiącego o wodzie.

 • Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc w sprawie oczyszczenia. Dziś robię oczyszczanie 4 raz i zamierzam je przerwać. Mój żołądek nie tolerował soli epsom i każde wypicie soli skutkowało wymioty i okropny ból brzucha. Dziś podjęłam próbę oczyszczania z cytrynianem magnezu, jedak po pierwszej dawce też potwornie wymiotuję i bardzo boli mnie brzuch. Za każdym razem oczyszczania czuję się gorzej i boję się o mój brzuch, bo nie znalazłam nigdzie wpisów z podobnymi objawami.. proszę o poradę co robić, czy nie mogę w taki sposób oczyszczać wątroby?

  • Witam. Mi to wygląda jakby śluzówka żołądka była uszkodzona. Proszę zadbać o żołądek, odbudować śluzówkę i powinno być ok. Siemię lniane na czczo lub miąższ aloesu.

  • Też nie toleruję dogłębnego przeczyszczania. Dlatego stosuję Nospę
   Zastosuj ; w 6 dniu oczyszczania o godz. 13;00, 19;00, 23;00, następnego dnia 7;00, 11;00
   Oraz węgiel w 6 dniu rano i wieczorem, przelicz wszystko i zastosuj według swej wagi ciała. Szczerze…, to nawet zaniżam dawki i też pomaga. A najważniejsze nic nie boli 🙂

 • Jesli mamy rozpuscic 70gram soli gorzkiej w 0,7 wody a w instrukcji napisane jest ze mamy wypić łącznie cztery szklanki ( 0,8 l ) to czyżby tej wody nie jest troche za mało?

 • Dziękuję,

  Przeprowadzilem swoje pierwsze oczyszczanie. Trzymałem się zasad – tj. odpowiednia dieta przed „zabiegiem”, picie soku jablkowego i pilnowanie godzin. Nie zauważyłem żadnych kamieni ( przeczytałem już o tym, że to nic złego) ale od godziny 6.00 do godziny 22 miałem biegunkę. Po zjedzeniu czegokolwiek rozpoczynał się rajd od jelita cienkiego i kończył się szybko i nagle wiadomo gdzie. Prawie non stop słyszę również zaskakująco głośne i wyraźne przelewanie w jelitach. Teraz czuję ze jest już ok. Czy tak długo utrzymujące się „oczyszczanie” nie jest czymś niepokojącym? Dziękuję za odpowiedź

 • Biegunka trwa to dzisiaj wiec czy moze ktos moze wiedziec na ile to jest efekt oczyszczania a na ile „cos jest nie tak”? Na chwilę obecną wolę podzielić się tutaj swoim doświadczeniem niż zaraz iść do lekarza, zakładam że pomysł na oczyszczanie organizmu domowymi sposobami nie spotkałby się z jego aprobatą. Pozdrawiam

 • Witam mam pytanko,dzisiaj bede robił moje ósme oczyszczanie,niepokoji mnie to że kamienie pojawiały sie do piątego razu,nie wiem czy jest to powód do smutku czy radości,czy czuję sie lepiej ,ciężko powiedzieć,moje pytanie brzmi czy to możliwe że jakiś duży kamień zablokował mi wątrobe i reszta nie może wyjść?jestem trochę słaby ale podobnie czułem się też wcześniej,jeżeli ktoś z was spotkał sie z podobnym problemem to proszę wypowiedzcie sie,pozdrawiam

  • Rozumiem, że trzy razy z rzędu nie ma już kamieni…, ja bym się cieszyła, bo to znaczyłoby iż kolejne oczyszczanie wystarczy już teraz zrobić 1-2 razy na rok.

 • Zrobiłem trzecie oczyszczanie i wypiłem 200 ml oleju. Po 2 godzinach źle się poczułem , było mi słabo , gorąco , silne skurcze dłoni i łydek , bardzo duże tętno i oddech jakbym biegł. Trwało to pół godziny. Żona chciała dzwonić po pomoc. Przy poprzednim czyszczeniu miałem podobne ale dużo słabsze objawy. Wyszło dużo złogów dużych. Czy oleju mogło być za dużo i ruszyło te większe złogi? Teraz boję się następnego oczyszczania. Czy ktoś miał tak silną reakcję?

  • Witaj miałem tak za pierwszym i czwartym razem,ale puzniej przeszło,moze cos ciężkiego zjadłeś wczesniej ,jest to nie przyjemne ale do przezycia pozdrawiam

 • Witam. Bardzo proszę o informacje. Jestem po pierwszym oczyszczaniu watroby i chyba cos jest nie tak bo mam ból. Po wypiciu pierwszych dwóch porcji soli pojawiło się wzdecie i twardy opuchnięty brzuch. Nie bylo wyprozniania więc ok. godz. 22 zrobiłam lewatywe. Ok. 23.30 wypiłam sok z oliwą. O 7 rano kolejną porcję soli i o 9. Potem było wyproznianie ale brzuch był nadal twardy i opuchniety i cały czas coś się przelewało i burczalo. Ok godz. 14 zjadłam pierwszy posiłek i usnelam. Potem opuchniecie zeszło ale pojawił się ból pod mostkiem u dołu brzucha kiedy zmieniam pozycję taki jak przy bólu mięśni po aktywnosci fiztcznej. Od tamtej pory minęły 34 godziny a ja nadal mam ból. czy to jest ok?

  • Zawsze przed oczyszczaniem wątroby jakiś czas wcześniej oczyszcza się jelita z pasożytów. Następnie lewatywy w oczyszczaniu wątroby są niezbędne, dwa dni przed, w trakcie i po. Ja biorę Nospę 5x i nic mnie nie boli, a mam zespól drażliwego jelita.
   Podstawy oczyszczania organizmu : www. medycynaludowa.com/pl/metodyka/podstawy oczyszcznia

   • 5 razy bierzesz podczas 6 dnia?Dlaczego dodajesz ocet jabłkowy i czemu sok jabłkowy nie może być świeżo wyciskany?

   • Czy zamiast lewatywy można skorzystać z herbat przeczyszczających ?

 • Jestem po tzw. oczyszczaniu i faktycznie wyszło ze mnie dużo tzw.kamieni. Poszłam po rozum do głowy i zadała sobie pytanie…. czy te tzw. kamienie mogą być oliwą która wypiłem wcześniej bo gdzie się miała podziac przecież nie zniknęła ? Wpadlam na pomysł podgrzania tzw.kamieni i wiecie co …… to jednak była oliwa a nie żadne kamienie!

  Co się z ludźmi dzieje, kłamstwo goni kłamstwo i jeden drugiemu przekazuje jako prawdę a prawy bok jak bolał tak boli. Mam tylko nadzieję że bok się przez tę oliwę i sól nie poglebi. Żegnam

  • Częściowo tak jest i tak miałam że ok.połowa kamieni to oliwa bo wcześniej jadłam siemię lniane i rozgniatajac kamyki w środku było siemię ale w 2 części były kamienie ze zwapniala skorupką w środku i bez siemienia chyba że były to kamienie oliwne z oczyszczania sprzed wielu lat. Pisze o tym Antoni William boski lekarz dlatego zniechecilam się do oczyszczania ta metodą ale teraz zrobiłam 1 raz po 2 letniej przerwie i bardzo malo kamieni…jest teraz książka Williama z oczyszczaniem wątroby ale jeszcze nie zakupiłam

 • Witajcie! Przedwczoraj trafiłam do szpitala z ostrym bólem za żebrami po prawej stronie. Okazało się że to kółka żółciowa. Na USG wyszło że mam złogi o łącznej wielkości 1.5-2.5 mm. Oczywiście wszyscy mówią o zrobieniu zabiegu i laparoskopowo oczyszczenia woreczka. Boje się że atak wróci a ból jest nie do wytrzymania. Chciałabym spróbować tego oczyszczania tylko nie wiem czy poczekać jeszcze czy od razu rozpocząć procedurę. Może ktoś doradzić? Pozdrawiam!

 • Ja bym nie ryzykowała i poszła na zabieg, bo jeśli u Ciebie to był dłuższy ból, to może być tak, że pojawią się powikłania, np. zapalenie trzustki. Mnie też wątroba trochę pobolewała i zdecydowałam się na zioła HepaVitale. Po miesiącu zrobiłam sobie badania i okazało się że wszystko jest okej 🙂

  • Weronia, a to jakoś długo trzeba czekać na jakiś efekt tych ziół? No bo ja pije tak jak tam producent zalecał 2 razy dziennie już tydzień i jak na razie nic nie czuje, żeby lepiej było

   • tydzien to zdecydowanie za malo zeby poczuc róznice. Ja po 3-4 tygodniach zaczelam zauwazac jakies takie konkretne efekty, i to wiesz, diety tez musisz pilnowac

 • Wątrobę czyszczę około 20 lat.Najpierw metodą Tombaka,póżniej Clark.Miałam bardzo zatkaną wątrobę.Bez przerwy byłam zmęczona i opuchnięta.Przez 2 lata moja wątroba ani drgnęła a ja uparcie ją czyściłam.Dopiero po zastosowaniu kuracji cytrynowej w/g Tombaka moja wątroba ruszyła.Pozatym miałam stłuszczenie wątroby, o czym nie wiedziałam/w 1984 roku mialam wirusowe zapalenie wątroby/.Po tylu latach stwierdzam,że trzeba i warto czyścić wątrobę.Sól epsom najlepiej pije się z wodą mineralną niegazowaną.Właśnie tym razem będę czyściła wątrobę sokiem jabłkowym.Pozdrawiam

 • No i czyściłam tym razem metodą Moritza.Różnicy żadnej nie zauważyłam,jedynie doszłam do wniosku ze nie mogę pić soku jabłkowego/sok z cytryny też pomaga zmiękczyć kamienie/.Czyszczenie mi się udalo.Jestem zadwolona i lekka.Teraz czyszczę wątrobę śtrednio co dwa m-cy, wczesniej czyściłam 4 razy w roku,bo tak kazał Tombak.Czyszczenie dało mi to,że dziś mam 70 lat i czuję się lepiej niż 20 lat temu.Pozdrawiam.

 • Witam wszystkich. Chcę dorzucić moje doświadczenie z oczyszczaniem wątroby. Nie zróbcie nigdy tego co ja,tzn nie oczyszczajcie wątroby bez wcześniejszych lewatyw. Tak się stało, że po tygodniu po oczyszczeniu dostałam żółtaczki mechanicznej. Ponieważ nie miałam żadnych ból i, podejrzewam, że ta trucizna, która była we mnie i znalazła się w jelitach, została wchłonieta do krwi. Albo może nastąpiło zatkanie przewodu żółciowego. Wyleczylam się z tego octem jabłkowy z sokiem jabłkowym i oliwą. A byłam żółta jak mandarynka. Przeszło. Zamierzam robić kolejne płukanie, tym razem z głową:)

  • Hej mam to samo podejrzewam zaczopowanie w kanalikach jestem po wypiciu 7 ł soku i dziś startuje ponownie może to ruszy te kamulce

 • Ta sól gorzka troszkę mnie nie przekonuje, nie wiem, czy byłabym wstanie wypić taki roztwór.
  🙁
  Czy to jest konieczne?
  Chyba wolę moją formę oczyszczania w postaci herbatek ziołowych z HepaVitale.

 • Witam, mogę sobie jakoś pomóc, gdy źle mi zrobiła rozmowa telefoniczna z kimś brutalnym z rodziny chwilę po skończeniu oczyszczania woreczka (to z pozytywnym rezultatem)? Płakałam pół godziny i czułam, że mojej wątrobie się to nie podoba, ale rozpacz i ból z dzieciństwa uruchomiły się w takim momencie. Jakby 'na otwartej wątrobie’.
  Uściski.

  • wymasuj sobie punkt na prawej stopie; dołek pomiędzy IV a V kością śródstopia (tam gdzie kości się łączą)- punkt pęcherzyka żółciowego wg reflesologii

 • mam stwierdzony kamień wielkości 34mm czy mogę się pokusić na oczyszczanie tą metodą, mam wątpliwości czy nie uwięźnie w przewodach żołciowych

  • Hmmm… 34 mm. Kanały żółciowe podobno mogą rozszerzyć się do 20 mm, czyli Twój „okaz” nie przejdzie.
   Może zastosuj metodę J. Zięby (3 x dziennie zjedz coś tłustego, po godzinie wypijaj herbatkę ziołową żółciotwórczą).

   • Bla bla bla, jeśli kanały żółciowe rozszerzają się do 20mm to jakim cudem kilka 30 mm przeze mnie przeszło i nawet tego nie poczułem…. Spokojnie możesz tylko dodaj soli epsom z wieczora 2 łyżki stołowe, aby było 20 ml o 18 tej godzinie i 20 ml o 20 godzinie. To sól powiększa kanaliki i 20 ml powiększy je odpowiednio.
    Jestem po dokładnie 10 oczyszczaniach, ani razu nie miałem problemu z przepuszczeniem kamieni. Jedyny problme to taki, że 20ml soli epsom jest ciężkie w wypiciu. Ot jedyna dolegliwość smakowa.

   • Spokojnie, Robson.
    Ja zrobiłem już 24 płukania (ciągle wychodzi masa kamieni – z wierzchu skorupka, w środku zielone).
    Te Twoje duże kamienie NA PEWNO nie pochodzą z pęcherzyka, ja też takie wydalałem, zdecydowanie pochodzą z wątroby.

 • Witajcie, czy po kilku silnych atakach po błędach dietetycznych mogę zrobic to oczyszczanie (teraz jestem na diecie)? Mam liczne drobne zlogi i błoto w pecherzyku, kazdy lekarz kieruje mnie na zabieg. Dodam do tego, ze jestem mamą karmiącą 3 mies.dziecko. Myslalam ze na 1-2 dni odstawie od piersi i przeprowadze oczyszczanie. A i miewam zaparcia. Jakie jest Wasze zdanie? Mam 31 lat..

 • Hej
  Jestem tutaj nowa:)
  Została mi polecona ta metoda oczyszczanaia na pozbycie sie polipa z woreczka żółciowego. Czy jest tutaj ktos kto miał podobna przypadłość i po oczyszczalniach polip zniknął? Lekarz chce mi wyciąć woreczek żółciowy bo twierdzi ze polip ma nieregularny kształt i istnieje ryzyko ze w przyszłości moze sie z tego zrobic rak. Polip ma 0,5cm.
  Boje sie zastosować te metodę. Nigdy czegos takiego nie próbowałam. 🙁 w sumie to strasznie mnie to dołuje. Wyobrażam sobie najgorsze scenariusze. Pozdrawiam wszystkich i zdrówka zycze

 • Podsumuje to co powiedzial na YOUTUBE p.Patryk i spytam go : jezeli przeprowadzalem oczyszczanie watroby 16 x ( szesnascie razy ) i zawsze wychodzily mi kamieie cholesterolowe miekk ie i cuchnace i po 16 razie przestaly wychodzic i robie oczyszczanie watroby od trzech lat 2 x do roku i wychodzi mi dwa, trzy kamienie miekkie to DLACZEGO TERAZ nie wychodzi ma jak przez pierwsze szczegolnie miesiace w czasie oczyszczania to co wycgodzilo a wiec wielkie ilosci kamieni miekkich( wielkie ilosci. W sumie wydalilem ponad litr kamieni cholesterolowych.Mechanizm jest inny?? Nie ma emulgatorow, nie ma zolci??? Dlaczego moj organizm …przestal produkowac kamienie.Na to pytanie chcialbym znac jasna odpowiedz i logiczna ,ktora mnie przekona.

 • Zrobiłam oczyszczanie wątroby według instrukcji Akademii. Wszystko przebiegło dokładnie tak jak w opisie, „kamieni” dużo, dziękuję.

 • ja się o wiele lepiej czuję, odkąd regularnie zaczęłam brać kapsułki herbaya z chlorellą. Przeczytałam, żę chlorella to najlepszy sposób na odtruwanie organizmu i na wspomaganie wątroby. I rzeczywiście u mnie sprawdza się bardzo dobrze

  • Idę twoją metodą, wydaje mi się, że to najlepszy wybór. Zależy mi na zdrowiu i odpowiednio dobranym produktom. To nie jest przypadkowa decyzja pod wpływem chwili.

 • Ja się w takich drastycznych metod, że mój organizm zareaguje w jakiś dziwny sposób. Za to na oczyszczanie po prostu staram się jeść jak najlepiej, dużo warzyw szczególnie liściastych, mało mięsa (obecnie prawie nic), do tego napary z ostropestu i babki płesznik. Może wolniej, ale wydaje mi się, że wszystko idzie ku dobremu 🙂

  • Coś więcej dasz znać jak to u Ciebie wyglada i czy robiłaś wcześniej jakiś większy detoks? Te ziółka to kompletujesz sama czy można gdzieś dostać?
   Pozdrawiam

  • „Wszystko idzie ku dobremu” czyli jakie zmiany zauważyłaś u siebie i ile to mniej więcej zajęło? Z jaką częstotliwością coś takiego się pije, raz dziennie czy więcej?

 • Niestety ale te kamienie to sa kamienie kałowe. Przewód z woreczka żółciowego ma średnicę 4 mm i przy wydalaniu takich kamieni człowiek by umarł z bólu….

  • Kamienie kałowe koloru zielonego? No chyba żartujesz. Nie kombinuj, poczytaj Moritza, tam jest wszystko wytłumaczone. Przewody żółciowe rozciągają/rozkurczają się pod wpływem soli gorzkiej. Przechodzą bezboleśnie.

 • A czy można ostatniego dnia przygotowawczego między tym lekkim śniadaniem a obiadem o 13:30 wypić kawę czy herbatę?

 • Właśnie dziś mój 7 dzień oczyszczenia. Wczoraj po wypiciu drugiej szklanki soli i później oliwy łapały mnie bóle w jelitach Ale nie były mocne. Obudziłem się o 5 rano odbiło mi się oliwą i grapefrutem i zaczęła się dłuższe wizyta w toalecie. Teraz skończyłem z solą i czekam na soczek z pomarańczy i jedzonko żeby zmienić co nieco w żołądku. Co do kamieni nie szukam nie sprawdzam mam nadzieję że ustąpi ból w prawej stronie boku. Nigdy nie miałam stwierdzonych kamieni czy innych atrakcji Ale od czasu ciąży 20 lat temu kiedy miałam przepełniony pęcherzyki i opuchnięte jelita od namiary żółci ból co jakiś czas powraca. Lekarze nic nie widzę. Dwa lata temu pomógł mi post Dąbrowskiej teraz nie zadziałało stąd pomysł na oczyszczenie wątroby i woreczka.

 • Ja pije 2 razy w tygodniu na oczyszczanie jelit i wątroby herbate Premium ( głòwny składnik to moringa liofilizowana z Himalajòw) .

 • Dzisiaj skoczyałam pierwsze czyszczenie wątroby i woreczka żółciowego. Stosowałam sie dokładnie do podanej metody. W tygodniu będąc na lekkostrawnej diecie zastosowałam trzy lewatywy (z własnego moczu, doprawdy znacznie lepsza metoda niż wodna). Wczoraj wieczorem (sobota) po wypiciu pierwszej części wody z solą zaczął mi puchnąć brzuch, a po wypiciu drugiej części jeszcze bardziej. Przelewania sie w jelitach bardzo z przykrym uczuciem i lekkimi bólami. Po chwili zaczęła się biegunka… W ciągu godziny byłam kilkanaście razy w toalecie. Nie sprawdzałam co wydalałam, ale po kilku razach była to już żółta piana, a później woda (i może chyba coś jeszcze) koloru zielonego groszku (zawsze mocny strumień). Nie zasnęłam w nocy, byłam zbyt rozdrażniona. W nocy także chodziłam do toalety kilka razy. Dzisiaj rano w niedzielę po wypiciu wody z solą po około pół godziny dostałąm torsji. Czwartę szklankę wypiłam normalnie. Cały czas biegunka, ale już tego dnia od rana zastosowałam plastikowę sito .. i były to zielonego koloru kamyki w sporej ilości. Podrażniłam sobie (bo chyba jużwcześniej miałm refluksem podrażnione) gardło, tym bardziej po zwymiotowaniu trzeciej części wody z solą. Byłam bardzo osłabiona, ale już po wypiciu soku, zjedzenia morelki, a póżniej gotowanego ryżu z jabłkiem i morelkami poczułam się lepiej. Cały dzień odpoczywam. Jutro lub we wtorek chyba znowu należałoby zrobić ponownie lewatywę. Myślę, iż jest to dobra metoda oczyszczania wątoby. Teraz jednak chyba powinnam także odbudować florę bakteryjną. Robi mi się zakwas z czerwonych buraków. Kiedy powinnam znowu powtórzyć to oczyszczanie ? Bo już idzie lato, a tu, gdzie mieszkam za chwile będziemy mieli bardzo ciepło.

  • Płukania powinno się robić co 3 do 4 tygodni. Weź następnym razem mniej soli gorzkiej. Najlepszym wstępnym przybliżeniem jest ok. 1 grama na kilogram wagi. Oczyszczanie wątroby metodą Moritza powinno być „lekkie, łatwe i przyjemne”, bez katowania się, biegunka dopiero rano.
   Do soku z kiszonych buraków dodaj jeszcze sok z kiszonej kapusty.

 • Witam Was serdecznie.
  Dołączyłem miesiąc temu do grupy osób stosujących metodę Morizza.
  Działa !!!!! Już 2 razy zastosowałem. SZKODA ŻE TAK PÓŹNO.
  Kamienie lecą jak wściekłe. Żadnego bólu. Czuje się super dobrze.
  Polecam również odłożenie pieczywa ze sklepu, wieprzowiny i innych „trupów” jak mówi Prof. Siergiej Batieczko.
  Jadam w zastępstwie dużo bezglutenowych kasz, warzyw, filet z indyka rzadko z kuraka, jajka (max do 4 tygodniowo)
  Wszystko działa. Waga spada bo byłem dużo za duży.
  Libido wzrosło.
  A NAJWAŻNIEJSZE ZE ARYTMIA SERCA PRZESZŁA CUDOWNIE
  Może to i pomogło picie sody 1 lub 2 razy na dobę. ( płaska łyżeczka na szklankę wody)
  Od 40 lat cierpiałem na zgagę” i nic nie pomagało teraz już zapomniałem co to jest. Czadowo!!!
  Teraz przymierzam się do ZAPPERA.
  POZDRAWIAM
  maciek

 • Bardzo ciekawa opinia! Bardzo dokładnie opisany temat.
  Już od pewnego czasu szukałam podobnego punktu
  widzenia na poszczególny temat. Chciałam podziękować za
  czas, poświęcony na stworzenie artykułu. Nawet podzieliłam się na FaceBooku się ze
  znajomymi, by się zapoznali z punktem widzeniem.

 • Witajcie mili internauci,
  Nie wiem czy jeszcze ktoś tu wchodzi ale jest sobota a w poniedziałek mam dac decyzje czy zgadzam się na operację woreczka żółciowego nie jestem zbytnio pozytywnie nastawiona ale przeraża mnie fakt oczyszczania mam pół woreczka żółciowego kamieni przebylam cholestaze ciążowa mam niedoczynność tarczycy,hasimoto,tężyczke hiperwentylacyjna prosze o rade czy czy mogą zastosować oczyszczanie trochę się boję tego wszystkiego ludzie twierdzą że powinnam iść na zabieg bo kiedy oczyszcza się woreczek kamienie mogą utknac w przewodach i w tedy śmierć…Mam dwójkę dzieci i nie wyobrażam sobie abym mogła ich zostawić oraz męża. Proszę o rady jakiekolwiek.dziekuje

 • Witam również mam kamienie zolciowe najwiekszy 17mm robie oczyszczanie watroby i czuje się świetnie potem jakimś czasie wszystko wraca!ZNALAZLEM SZPITAL W CHINACH KTORY WYCIAGA SAME KAMIENIE A PECHERZYKA ZOSTAWIA NASI LEKARZE TWIERDZĄ ŻE I TAK ODROSNA CHIŃCZYCY NATOMIAST ZE PRZY ODPOWIEDNIEJ DIECIE 80% NIE POWRACAJA MYSLE CZY NIE SPRBOWAC!MOJE PYTANIE CZY KTOŚ USUNOL KAMIENIE I MU POWRÓCIŁY LUB NIE?POZDRAWIAM I CZEKAM NA COŚ CIEKAWEGO

  • Ja też chciałabym się tego dowiedzieć. Jak również vzy ktoś z Was robił kontrolne badanie usg po wielokrotnym płukaniu woreczka żółciowego. Czy rzeczywiście kamienie zniknęły lub jest ich mniej? Dla mnie to bardzo ważna informacja ponieważ muszę szybko podjąć decyzję czy wycinać czy płukać.

 • Witajcie, 2lata temu usunęłam pęcherzyk. Po tym czasie urodziłam dziecko. 3 dni temu miałam atak podejrzewam, że kolki. Od tego czasu mam biegunkę, najpierw była ciemna teraz płynie sama żółć. Myślę czy nie zrobiły mi się złogi w przewodach żółciowych. Ciekawa jestem czy można zrobić u mnie oczyszczanie wątroby bo trochę się boję tej metody. A lewatywę z czego robicie?

 • Z uporem maniaka wracam do pytania, które wszyscy ignorują: czy ktoś z was robił kontrolne badanie usg po wielokrotnym płukaniu woreczka żółciowego? Czy rzeczywiście kamienie zniknęły? Dla mnie to bardzo ważna informacja, bo muszę szybko podjąć decyzję czy wycinać czy płukać.

 • Oczyszczanie wątroby opisane super, zabieram się do dzieła 🙂 ten kto już robił oczyszczania – lepszy będzie sok świeżowyciskany czy kupiony dobrej jakości? Sam sok, czy łączyć z octem jabłkowym?
  I co z oczyszczaniem nerek, bo widzę, że po 2-3 płukaniach wątroby warto oczyścić nerki…tylko jak?!?! 🙂

 • Witam Panstwa:
  Moje doswiadczenia ze zlogami w woreczku zolciowym & sladami 'tluszczu’ w watrobie zdiagnozowane w Maju 2015 roku, gdzie woreczek zolciowy – 9 mm zlogi & watroba stluszczona dosc obficie. W Czerwcu 2018 roku zlog byl juz 16 mm umiejscowiony blisko szyi pecherzyka, ale watroba juz mniej byla stluszczona. Zaczelam wiec czytac rozne artykuly i opinie jak sie sama wyleczyc. Boli zadnych nie mialam, ale wyniki USG mnie przerazaly. Od Wrzesien 2018, gdy zaczelam studia w UK to przeszlam na scisla diete: tylko warzywa & ryby na parze, soki z owocow swiezych a do zielonych salatek i pomidorow uzywam spore ilosci surowej cebuli (mialam takie pragnienie), oleje tloczone na zimno na zmiane: lniany, z oliwek, z konopi, z ostropestu, z wiesiolka i olej z ryb NutraSea Omga3. Do tego wypijam dziennie duze ilosci wody zdrojowej lub przegotowanej z sokiem cytryny (2-3 dziennie). Do swojej skomponowanej diety 2 x dziennie biore vegetanskie naturalne capsulki firmy New Root o nazwie Liver (Milk Thistle, plus Alpha – Lipoic Acid) oraz jem duze ilosci kaszy jaglanej. Rowniez do diety dolozylam spore ilosci karczok w oleju (Grilled Artichoke Halves – Hiszpanskie. Sa wyjatkowo pyszne i po nich czuje lekkosc watroby. W Polsce, sa nadal rzadkoscia i nie moglam ich w sklepie kupic, a pytalam wszedzie w Gdansku. Ale sa do kupienia online.

  Oprocz tego, ze schudlam 15 kg to moj woreczek zolciowy wyglada duzo lepiej, bo zlog w Pazdzierniku 2019 ma tylko 11 mm i watroba jest wolna od kamieni- otluszczenia calkowicie.

  Teraz sie zastanawiam, co powinna zrobic? Jaka metoda oczyscic woreczek zolciowy, zeby ten zlog & gesta zolc wyszla ze mnie na zawsze? Bede wdzieczna, za rady jaka uzyc metode, aby sobie nie zaszkodzic . Nadmieniam, ze kiedys probowalam stosujac metode sok z cytryn (zaczac od 7 cytryn dziennie a skonczyc na 21 dziennie przez 5 dni) pozniej zjadlam czarna rzepa i szklanka oliwy, ale ta metoda nie byla efektywna, skoro zlog sie powiekszal (z 9 na 16 mm). Obecnie jestem juz blizej sukcesu, bo mam do wyczyszczenia 11 mm a nie 16 mm srednicy. Wiec na dzien dzisiejszy czytajac wszystkie opinie postanowilam stosowac dalej swoja diete i pewnego dnia po Nowym Roku zaskocze swoj woreczek zolciowy metoda: sol, oliwa-grejpfrut, sok/kwas jablkowy i wyszczyszcze go na Amen. Czy wskazana metoda poskutkuje, ze USG wykaze 0 mm? Prawdopodobnie, bedzie to moja druga praca doktorska jak osiagne swoj cel! Zycze Wszystkim duzo zdrowia i cierpliwosci, z pozdrowieniami!

 • Bardzo proszę o informację czy ktokolwiek z was robił kontrolne usg po czyszczeniu wątroby i rzeczywiście kamienie zniknęły. Chodzi mi o kamienie w woreczku żółciowym.

 • Jestem po pierwszym oczyszczaniu wątroby sposobem, który podaje Szef Irek (Dr Clark).
  Ilość kamieni wątrobowych, które ze mnie wyszły jest ogromna. Trzymałam się protokołu, który zamieszczony jest pod filmikiem na You Yub i wszystko poszło gładko. Szykuje się do kolejnego oczyszczania w lutym. Czuję się świetnie i polecam zainteresowanym tą metodę.

 • Proszę o radę :

  1. Czy ryzykować z kamieniem w pęcherzyku 23 mm?
  2. Czy komuś lekarz stwierdził złóg tej wielkości i taki kamień wyszedł podczas oczyszczania ? Czy robiliście potem usg?
  3. Czy jest jakiś lekarz/ holistyczny/ pod którego okiem mogę to bezpiecznie zrobić ?
  4. Ma ktoś taki duży kamień jak ja ?? Proszę koniecznie o kontakt ?

 • O matko….czytam i niedowierzam.czy wy jestescie normalni?katujecie jelita lewatywami,wywolujecie biegunki…a nie lepiej nie jesc zwlok (zadnych!!!), unikac glutenu,cukru i nabialu?jedym slowem dieta wege i intensywna aktywnosc fizyczna.niszczycie sobie sluzowke…i te porady…ciekawe ile ludzi przez was do szpitala trafilo…

 • Witam
  Czy zamiast siarczanu magnezu( gorzkiej soli,Epson) można użyć chlorku magnezu.
  Niektórzy polecają dodatkowo Ornityne na lepszy sen,czy warto wziąć?

 • oczyszczałam juz kilka razy wątrobę.
  Wyszło sporo kamieni, różne kolory przy poszczególnych oczyszczaniach. Wyszła także piana cholesterolowa. Miałam też oczyszczanie, gdzie luźno potraktowałam dietę przed samym procesem oczyszczania- skutek: brak efektu i dużo gorsze samopoczucie.
  Z mojego doświadczenia polecam też odrobaczenie przed oczyszczeniem oraz ścisłe trzymanie się diety. Znaczenie ma również faza księżyca.
  Teraz przymierzam się do kolejnego oczyszczania. Odrobaczam się aktualnie goździkiem z siemieniem lnianym. Oczyszczenie zrobię podczas nowiu. Zobaczymy jaki będzie efekt. Pozdrawiam wszystkich.

 • Witam! Ja wlasnie koncze moje chyba juz 6 oczyszczanie. Dla mnie najgorsze chyba bylo pierwsze (bylo mi niedobrze cala noc) ale teraz juz z gorki:) naprawde nie ma sir czego bac I napraede warto podejc do tego rozlunionym. Ja na poczatku mialam traume z sola Epsom , musialam chyba z piec minut sie przygotowywac mentalnie do wypicia kazdej szklanki 🙂 z kazdym oczyszczaniem jest lepiej I naprawde warto . Ja osobiscie nie zauwazylam wielkiej roznicy w ogolnym stanie zdrowia bo nie mialam wiekszych problemow, ale jest to naprawde dobra forma dbania o higiene naszego organizmu .
  Powodzenia !

 • Dziś będę oczyszczała po raz czwarty. Za pierwszym razem wyszło dużo. W nocy, po wypiciu oliwy, obudziłam się i tak jak pisali moi przedmówcy: było mi słabo i myślałam, że zemdleje. Położyłam się na podłodze w pozycji bezpiecznej i mi przeszło. Przestraszyło mnie to bardzo.
  Za drugim razem takiego przejścia nie miałam, ale też prawie nic ze mnie nie wyszło.
  Za trzecim razem czułam się fatalnie prawie przez cały tydzień oczyszczania; bóle po prawej stronie i w dole pleców, bóle głowy. Znowu obudziłam się w nocy po wypiciu oliwy i było mi słabo, ale starałam się po prostu nie panikować, spokojnie oddychać i rozluźnić. Zasnęłam na sofie w dużym pokoju. Wyszło ze mnie tak samo dużo jak za pierwszym razem. Po oczyszczaniu wszystkie bóle minęły jak ręką odjąć a ja się czułam świetnie- niesamowity przypływ energii.
  Tym razem tydzień był bez większego bólu , jedynie woreczek daje o sobie znać.
  Ciekawe ile ze mnie wyjdzie tym razem?
  Dodam tylko, że nie robię oczyszczania jelit. Jestem jaroszką, jem bardzo zdrowo, w większości owoce i warzywa, piję ponad 3 litry wody dziennie. Może jestem w błędzie, ale nie chce dodatkowo stresować swojego organizmu.
  Pozdrawiam i życzę wszystkim dużo zdrowia.

 • ja robilam to oczyszczanie jakies 8 razy i najwieszy kamien mial 4cm, wtedy podczas oczyszczania podczas nowiu wyszlo ze mnie 16 kamienii i kazdy byl wielkosci od 1cm do 3,5cm a 1 mial 4cm. bylam w szoku jak to zobaczylam. oczywiscie nic nie bolalo – zwykla biegunka. jaka diete powinno sie stosowac aby kamienie sie nie nawracaly?

 • Czy stosował ktoś te metodę po ostrym zapaleniu trzustki spowodowanym utknieciem kamyka w przewodzie?

 • Czy stosował ktoś te metodę po ostrym zapaleniu trzustki spowodowanym utknieciem kamyka w przewodzie? I czy sprawdziliście na usg?

 • Cześć,
  Jestem juz po wielu oczyszczaniach, razem z lewatywami i przestrzegam wszystkich zasad.
  Po oczyszczaniach/w ich trakcie wychodzą mi przebarwienia na skórze, takie brązowe plamki- w okolicach pod oczami. Co to może znaczyć? Nieszczelne jelita ? – szukałam i niestety nikt nie opisuje czegoś podobnego. Będę wdzięczna za odpowiedź.

 • Czy ktoś potwierdził zanik kamieni w woreczku badaniem USG? Mnie ta metoda nie przekonuje, myślę, że te „kamyki” to po prostu przepracowana kwasami oliwa + jakieś kamienie kałowe.

Pozostaw komentarz