Woda

Naturalne oczyszczanie wody

Szungit to najdawniejszy z występujących na Ziemi minerał zawierający węgiel. W odróżnieniu od diamentu i grafitu, posiada niezwykłą matrycę węglową. Molekuły takiego węgla, ze względu na swoją strukturę, są podobne do piłki futbolowej i są nazywane fullerenami.

Fullereny okazały się najpotężniejszym i długo działającym antyoksydantem, niektóre źródła podają, że setki, a nawet tysiące razy efektywniejszym od witamin C i E.

Animacja cząsteczki C60

Naturalnie występujący w przyrodzie szungit był od tysiącleci używany przez naszych przodków do poprawiania jakości wody pitnej. Przez ten czas jego właściwości zostały sprawdzone i potwierdzone, a działanie wspomagające zdrowie stosuje się do dzisiaj. Często stosowany jest w stacjach uzdatniania wody zamiast wkładów z węgla aktywowanego. Jego właściwości oczyszczające, uzdatniające wodę i strukturyzujące ją są naprawdę interesujące.

Szungity karelskie zalegają w najstarszych warstwach skorupy ziemskiej, ich wiek przekracza 2 miliardy lat. Ze względu na wysoką koncentrację fullerenów można założyć ich kosmiczne pochodzenie. Takie same pozaziemskie fullereny zostały znalezione w meteorytach, które spadły na Ziemię. Wagę odkrycia fullerenów podkreśla fakt, że grupa zajmujących się nimi angielskich uczonych w 1998 roku została uhonorowana Nagrodą Nobla.

Dzisiaj stosowanie sztucznie syntezowanych fullerenów jest ograniczone z powodu ich wysokiej ceny zakupu (ponad 900 $ za 1 gram). Są one wykorzystywane przeważnie w dziedzinach wysokich technologii – w kosmosie, medycynie, komputerach. Odkrycie naturalnych fulerenów w karelskim szungicie było wielką sensacją. Jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie występuje szungit z fullerenami, który posiada unikatowe właściwości.

Okazało się, że przy współdziałaniu z szungitem woda nabiera właściwości wspomagających zdrowie. Szungit ją strukturyzuje, przekazując swoją matrycę energetyczno-informacyjną. W wyniku tego woda szungitowa wspomaga pracę wszystkich struktur biologicznych organizmu, nie tłumiąc przy tym działania zdrowych komórek.

Szungit jest uniwersalnym absorbentem. Akumuluje na swojej powierzchni do 95% wszystkich zanieczyszczeń – robi wodę przejrzystą o smaku źródlanej. Szungit, jako minerał, strukturyzuje wodę.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/85/C60-Fulleren-kristallin.JPG

Kryształy fullerenu C60

Szungit usuwa z wody:

 • metale ciężkie,
 • żelazo koloidalne rur wodociągowych,
 • azotany i azotyny,
 • pestycydy,
 • dioksyny, fenole,
 • związki chloroorganiczne,
 • produkty naftowe,
 • radionuklidy,
 • jaja helmintów,
 • wirusy oraz bakterie.

Stosując taką wodę do picia i przygotowywania posiłków można skutecznie wspomagać leczenie wielu chorób i dolegliwości. Nowoczesna medycyna potwierdziła, że szungit posiada duże właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne i absorpcyjne, czyli pochłaniające.

Wody szungitowe są pomyślnie stosowane do leczenia schorzeń krwi, stawów, narządów oddechowych i trawienia, układów krążenia i nerwowego. Prowadzone są badania w zakresie ewentualnego zastosowania szungitu do zwalczania chorób nowotworowych.

Woda szungitowa działa na organizm wieloplanowo. Dzięki swoim właściwościom leczniczym pomaga w leczeniu różnorakich chorób zapalnych, alergicznych, wirusowych, skórnych, schorzeń stawów i przemiany materii. Jako płyn do picia stosuje się ją przy nadkwasocie, zapaleniu jelita grubego, przeziębieniu (grypie, zapaleniu oskrzeli), piasku w żółci i nerkach, cukrzycy, artretyzmie. Pomaga ona przywrócić status odpornościowy oraz energetyczny przy syndromie chronicznego zmęczenia.

Udowodniono, że fullereny zapobiegają pojawieniu się oraz rozwojowi arteriosklerozy. Nie mniej interesującym faktem jest to, że woda szungitowa usuwa kaca. Jako okład jest lekarstwem na wrzody, długo gojące się rany, odleżenia, furunkuły, łuszczycę, dermatyt atopiczny. Świetnie działa przeciwbólowo przy poparzeniach!

Woda taka ma też działanie odmładzające. Stosowana do codziennego mycia zwiększa elastyczność i tonus skóry, likwiduje drobne zmarszczki, łuszczenia się, obrzęki. Fullereny szungitu przywracają strukturę dermalną oraz przyspieszają proces regeneracji tkanek. Bardzo korzystnie wpływają także na objawy trądziku młodzieńczego. Szungit przywraca młodość i piękno skóry.

Jednocześnie nasyca organizm korzystnymi mikro- i makroelementy, pochłaniając szkodliwe pierwiastki. Widoczne efekty daje stosowanie wody szungitowej do płukania gardła, jamy ustnej, nosa przy anginach, paradontozie, nieżytach.

Również płukanie włosów wodą szungitową chroni przed ich wypadaniem i zapobiega łysieniu, wzmacnia cebulki oraz nadaje włosom blasku i jedwabistości.

Sposoby stosowania szungitu

Przed pierwszym zastosowaniem należy kilka razy przemyć szungit pod bieżącą wodą, aż woda stanie się czysta. Pozostawić w wodzie w stosunku 1:15 – 1:20 na 3 dni, do zniknięcia mętności. Należy dolewać wodę w miarę jej zużycia do pojemnika (szklanego lub z ceramiki) szungitem pozostawiając wtedy na 8-10 godzin.  Od czasu do czasu trzeba przemyć szungit, żeby usunąć z niego osady.

Proporcje:

500 g na 5-7 litrów wody
150 g na 2-3 litry wody

Szungit wykorzystujemy do picia, gotowania posiłków, do celów kosmetycznych, do kąpieli, do picia dla zwierząt, do podlewania kwiatków i roślin.

Do kąpieli: pozostawić opakowanie – szungit 500g w 7-10 l wody przez 3 dni, potem dodać do wanny do zwykłej wody. Zażywać kąpieli 2 razy na tydzień.

Stosować przy chorobach rdzenia kręgowego, stawów, zaburzeniach krążenia krwi w kończynach jako masaż stóp i lędźwi.

W celu ochrony przed strefami geopatogennymi oraz szkodliwego promieniowania (fale elektromagnetyczne) jako ekran (woreczek lub materacyk) – deptanie po szungicie lub woreczek pod lędźwie. Można trzymać opakowanie szungitu przed ekranem monitora.

W Rosji wykonuje się szlifowane płytki szungitu do niwelowania szkodliwego promieniowania telefonów komórkowych.

Należy pamiętać, że z czasem ilość fullerenów wychodzących do wody pomniejsza się, a to powoduje osłabienie leczniczych właściwości szungitu. Dlatego należałoby wymieniać „filtr szungitowy” raz na 3 miesiące. Co dwa tygodnie dobrze jest kamienie przepłukać.

Uwaga! Szungit brudzi! Najlepiej myć go w gładkim naczyniu, które później łatwo umyć – z rękami będzie gorzej.

 

 Źródło: Igya

11 komentarzy

  • Sklep internetowy zdrowianatura oferuje szungit i inne towary, oszukuje przyjmując pieniądze i nie wysyłając zamówień. Stracone pieniądze. Ostrzegam nie kupujcie.

 • Witam Drogie Panie Obudzilam sie dzis z bolem jajnikow I to jest powtorka niestety ok dwoch lat mialam to samo z tym ze podczas czekania na pogotowie szybkim goracym prysznicu cos ze mnie wylecialo Chyba torbiel Obecnie nie jestem w Polsce i tu tez problem bo o lekarza trudniej Tepy ostry bol nie dal mi pospac. Marleno, mam do Ciebie pytanie czy sa jakies naturalne sposoby leczenia boreliozy, a do for umowiczow czy slyszeliscie lub robiliscie taki test w firmie revitum?

  • Polecam Boreliss Pro polskiej firmy Duolife.Prosze sobie o tym poczytać,to naturalny suplement. Na Facebooku również są grupy gdzie ludzie opisują swoje doświadczenia z zażywaniem suplementów z tej wlasnie firmy.

 • Szungit – rodzaj bezpostaciowego węgla kopalnego o najwyższej zawartości pierwiastka węgla (do 99% masy). Pośredni między antracytem a grafitem. Posiada czarne zabarwienie, intensywnie błyszczy.

  Występuje w proterozoicznych osadach w okolicy miejscowości Szunga w Karelii w północno-zachodniej Rosji (stąd nazwa), znany jest także z obszarów: Szwecji, Kanady i Indii. Stosowany w przemyśle chemicznym. Uwaga zawiera również siarczki zelaza miedzi.Wegiel kamienny z Wałbrzycha był zdecydowanie lepszy, pozbawiony toksycznych substancji. SZUNGIT TO ZWYKŁY WĘGIEL KAMIENNY.

  • Szungit jest specjalną formą węgla, i może mieć właściwości nanorurek, Nanorurki mają właściwości oczyszczania wody. Można znaleźć informacje na ten temat. Więc szungit jest węglem, ale specjalnie ustrukturyzowanym, który ma specjalne właściwości. Pozdrawiam

Pozostaw komentarz