Szyszynka

Jak odwapnić szyszynkę?

Co pomaga odwapnić szyszynkę?

Konopie
Aktywny chemicznie składnik w konopiach, (Tetrahydrokanabinol – substancja psychoaktywna) THC, atakuje wszystkie zmutowane komórki w organizmie, przy jednoczesnym wzmacnianiu zdrowych komórek. Udowodniono niezwykłą skuteczność tego działania w terapiach antynowotworowych, pomaga też na wiele innych dolegliwości. Cóż okazuje się, że czynny składnik konopi również samoistnie dekalcyfikuje szyszynkę. Im więcej go spożywamy, tym lepiej działa. Pomaga bardzo gotowanie potraw lub spożywanie oleju konopnego, aby wchłonąć jak najwięcej THC. O oleju konopnym więcej tutaj

Cilantro (kolendra siewna)
Jeśli nie chcesz korzystać z konopi lub nie możesz, są inne leki ziołowe.  Cilantro najlepiej jeść go na surowo, ale jeśli chcesz, możesz gotować z nim lub zrobić z niego herbatę. (Jeśli zrobisz herbatę, proponuję dodanie miodu do osłodzenia, lub można ostudzić i wypić bardzo szybko, bo nie smakuje za dobrze).

Podstawy detoksykacji szyszynki :
 • Usuń rtęć – to kolejna naprawdę zła trucizna dla szyszynki. Nie pozwól, aby to dostała się do Twojego ciała. Plomby amalgamatowe w zębach są toksyczne dla szyszynki – należy je usunąć. Wszystkie wytwarzane obecnie szczepionki medyczne są również skażone rtęcią. Thimerosal (środek konserwujący szczepionki) to inaczej metyl rtęci i jest bardzo trudno usunąć go z mózgu po jego dostaniu się tam. Unikaj jedzenia ryb i owoców morza, takich jak krewetki. Tuńczyk i mięso delfinów jest szczególnie szkodliwe ze względu na zawartość rtęci – większe ryby mają wyższe stężenie rtęci w swoich tkankach.
 • Eco żarówki – jeśli taka żarówka się rozbije opary rtęci natychmiast są uwalniane do pokoju i wdychane. Natychmiast taką żarówkę wynieś na zewnątrz i wywietrz dobrze pomieszczenie. Rtęć może być usuwana z organizmu przez codzienne stosowane Chlorelli, pędów pszenicy i spiruliny. Zioła Cilantro przyjmowane codziennie, również pomagają usunąć rtęć z tkanki mózgowej.
 • Fluor – w pastach do zębów i w wodzie z kranu. Jego należy unikać  za wszelką cenę. Zabija szyszynkę, kaclyfikując (zwapniając) jej tkanki
 • Zdrowa żywność – niektóre pestycydy są toksyczne dla szyszynki. Organiczna zdrowa żywność – w dużej mierze surowa – wspiera odtruwanie szyszynki.
 • Alkohol i palenie – naturalnie one muszą odejść wraz z emocjonalnym przywiązaniem do korzystania z nich (zwykle pod owym przywiązaniem kryje się kwestia własnej wartości lub nierozwiązany uraz).
 • Uzdrawianie Sercem – podnosi nasze wibracje i leczy ze strachu – przydatne kiedy zaczynamy widzieć inne wymiary.
 • Inne toksyny – jeśli coś jest toksyczne nie umieszczaj tego w swoim ciele. Jeśli trudno Ci przeczytać nazwę na opakowaniu, prawie na 99% jest to toksyczne dla Twojego ciała. Toksyny to sztuczne słodziki (aspartam), rafinowany cukier, fenyloalanina, wszystkie numery konserwantów zaczynające się od E 1, dezodoranty (zwłaszcza antyperspiranty z toksycznym aluminium jako podstawowym składnikiem czynnym), środki chemiczne, dentystyczne płyny do płukania ust oraz odświeżacze powietrza.
 • Prawdziwa czekolada i surowe kakao – jest stymulantem gruczołu szyszynki. W wysokich dawkach działa odtruwająco z powodu wysokiej zawartości przeciwutleniaczy.
 • Szyszynkę odnowić można również poprzez zioła, np.: pietruszkę, lucernę, bylicę, gotu-kola.
 • Również uszkodzone komórki mózgowe można wzmacniać za pomocą Tiaminy, znanej również jako witamina B1, jest istotnym składnikiem odżywczym, którego potrzebują wszystkie tkanki, nie wyłączając mózgu. Znajduje się ona w takich produktach spożywczych jak pełne ziarna zbóż, orzechy, fasola, groszek i ziarna soi.
 • Witamina K – dotychczas sądzono, że prawidłowy stan kości zależy głównie od spożycia wystarczających ilości wapnia i witaminy D. Jak wiadomo, wapń osadza się w naczyniach krwionośnych powodując ich zwapnienie, a jednocześnie jego niedobór w kościach prowadzi do osteoporozy. To zjawisko nazwano „paradoksem wapnia”. W zrozumieniu istotnej roli witaminy K w metabolizmie wapnia u człowieka pomogło odkrycie białek MGP (Matrix Gla Protein) i ich roli jako transporterów wapnia. Przy udziale witaminy K osteokalcyna przekształcana jest do karboksyosteokalcyny, która może wiązać jony wapniowe poprzez grupy karboksylowe. Osteokalcyna jest syntezowana w komórkach kościotwórczych, jej rola polega na dostarczaniu jonów wapnia oraz wiązaniu go z matrycą hydroksyapatytu. Więcej o witaminie K znajdziesz tutaj
Ciekawostka z medycznego świata

Kiedy ilość magnezu w organizmie spada, wówczas aby nadrobić jego braki ciało uwalnia z kości i zębów wapń. Podwyższony poziom wapnia we krwi sprawia, że większa jego ilość odkłada się w narządach miąższowych – nerkach, jajnikach i szyszynce również. Aby utrzymać wapń w kościach i zębach, a nie w stawach i tkankach miękkich, potrzeba stałych dostaw magnezu.

Magnez jest zdolny do odwrócenia związanego z wiekiem zwyrodnieniowego zwapnienia struktur naszego organizmu i w ten sposób może przyczynić się do jego odmłodzenia.

Magnez odgrywa także bardzo ważną rolę w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Jon magnezu jest atomem, któremu brakuje dwóch elektronów, co prowadzi do szukania innych atomów w celu ich przyłączenia. Kiedy toksyczne metale ciężkie takie jak ołów, kadm, aluminium pojawią się w organizmie, magnez wchodzi z nimi w reakcje, powodując obniżenie ich toksyczności i wydalenie wraz z moczem. Ponadto glutation – ważny antyoksydant nie może być syntetyzowany bez udziału magnezu.

Najlepiej przyswajamy magnez w postaci chlorku magnezu, ale nawet w tej formie bywa, że tylko w 50% procentach wchłania się z naszego przewodu pokarmowego, do tego jest niemiłosiernie gorzki. Mogą upłynąć aż trzy miesiące albo i więcej, zanim doustne uzupełnianie magnezu przywróci właściwy poziom magnezu wewnątrzkomórkowego.

Najlepiej stosować chlorek magnezu do kąpieli! Powierzchnia absorpcji przez skórę jest ogromna, o wiele większa niż w przewodzie pokarmowym.

Kto ma kłopoty z uwierzeniem, czy to aby skuteczne, niech pójdzie do sauny i poleje wódki na rozgrzane kamienie.

źródło:
http://naukadlazdrowia.pl/witamina-k-rola-w-metabolizmie-wapnia/
http://instytutarete.pl/poczytaj/cialo/na-zdrowie/uzdrawiajace-oleje/428-olej-z-konopi-lekarstwem-na-raka.html

17 komentarzy

  • Jedno z najprostszych źródeł naturalnego glutationu znajduje się w żywności, np. awokado, szparagi, brokuły, czosnek, pomidory, kurkuma. Tradycyjne formy doustne w postaci tabletek nie sprawdzają się w przypadku glutationu, ponieważ są niszczone przez soki trawienne. Dlatego najlepszymi możliwymi terapiami jest najnowsza metoda enkapsulacji liposomalnej oraz Nanoplastry Glutathione, które w naturalny sposób stymulują ciało w produkcji glutationu. Pozdrawiam.

   • dodajmy tylko, że chyba jedynym producentem owych Nanoplastrów jest firma Livewawe -technologia opatentowana o ile pamiętam – na YT jest cała masa materiału o tym.

 • pozwolę sobie na uwagę, że pisząc o witaminie K podajecie działanie i właściwości vit. K2 -chętnie w postaci MK7. Zwykła wit.K jest krwiotwórcza, zaś k2 pzrekierowuje wapń z tkanek miękkich w kości. Jedna z drugą poza lierą w nazwie niewiele mają wspólnego …

 • Tyle co mi wiadomo magnez z aluminium m.in. dostarczane droga powietrzna lacza sie i jeszcze bardziej nam szkodza… jesli sie myle prosze mi to wyjasnic

 • W akapicie na temat usuwania rtęci piszecie o rybach takich jak tuńczyk czy delfin. Delfin to nie ryba 🙂 Poza tym jedzenie delfinów nie jest chyba zbyt popularne 🙂

 • Bardzo uważam na swoją dietę od dłuższego czasu. Mimo wszystko waham się ciągle co do kilku rzeczy – czy dobrze robię. Jem dużo jajek, wołowiny aby unikać wieprzowiny i kurczaka – czy wołowina i jajka są ok? Staram się kupować w lokalnych miejscach jak osiedlowy rynek, nie w marketach. Ponadto często jem jogurty, serki naturalne, dużo twarogu – białka i tutaj też mam wątpliwości.

  • Witam słuszne masz obiekcje co do mięsa generalnie mięso nie jest nam w ogóle potrzebne jeżeli intuicja ci podpowiada że to ci szkodzi To posłuchaj się jej jak również jajka to są te zwierzątka hodowane wbrew jej woli często więc jest w nich zła energia Ponadto produkty mleczne są bardzo przetworzone i nie potrzebujemy ich również w ogóle jogurty serki twarożki.
   Wystarczą nam owoce warzywa i zioła naprawdę Pozdrawiam

 • Pierdolenie głupot!!!!!!!!!!!!W dzisiejszych czasach mamy nawet ,, zdrową,, żywność na tyle skażoną różnymi chujostwami , że nie wiadomo co żreć i co pić.!!!!!!! Wodę z kranu nie bo rtęć i inne ….. ale wodę z plastiku to jeszcze gorzej….gleba skażona…powietrze skażone….jemy niby zdrowo to trujemy się wodą… powietrzem…. wszystko do bani….. pozdrawiam w tym momencie Śląsk.. Putina…Wodza Kim Dzom…. Azję i innych trucicieli…..

Pozostaw komentarz